Vulcan, EV24S-4FP480, Range, 24″ Restaurant, Electric
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Master the art of flavor with the Vulcan EV24S-4FP480 Range. This 24″ electric restaurant range is designed to meet the demands of a busy commercial kitchen. With four 2.0 kW French hotplates, you can easily cook multiple dishes simultaneously. The 9-1/2″ solid cast iron plates provide even heat distribution for consistent cooking results. The infinite controls allow precise temperature adjustments, giving you full control over your culinary creations.
Restaurant Range, electric, 24", (4) 2.0 kW French hotplates, 9-1/2" solid cast iron, infinite controls, standard oven, (1) rack, stainless steel front, sides, single-deck high shelf & 6" legs, 480v
Priced By each
Vendor Category Range, 24" Restaurant, Electric