Southbend, P32N-XH-RE, Range, 32″ Heavy Duty, Gas
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Platinum Heavy Duty Range,gas,Propane,32",modular,(2) 45000 BTU open burners,(1) 16" hot top,manual controls,battery spark ignition,stainless steel front & sides,130000 BTU,CSA,NSF (Note: Qualifies for Southbends Service First Program,see Service First document for details)
Control Type
Design
Durability and Resistance
Material
Number of Burners
Case Pack By each
Item Width 32 in
Item Height 13.5 in
Item Depth 37.5 in
Item Weight 300 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 32" Heavy Duty, Gas