Southbend, P32C-XH-RE, Range, 32″ Heavy Duty, Gas
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Platinum Heavy Duty Range,gas,Propane,32",(2) 45000 BTU open burners,(1) 16" hot top,manual controls,battery spark ignition,(1) cabinet base,stainless steel front,sides & 6" adjustable legs,130000 BTU,CSA,NSF (Note: Qualifies for Southbends Service First Program,see Service First document for details)
Control Type
Design
Durability and Resistance
Features
Material
Number of Burners
Case Pack By each
Item Width 32 in
Item Height 41 in
Item Depth 37.5 in
Item Weight 440 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 32" Heavy Duty, Gas