Southbend, P32A-GRAD, Range, 32″ Heavy Duty, Gas
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Platinum Heavy Duty Range,gas,Propane,32",graduated hot top,manual controls,battery spark ignition,(1) convection oven,includes (3) racks,stainless steel front,sides,exterior bottom & 6" adjustable legs,107000 BTU,cCSAus,CSA Flame,CSA Star,NSF (Note: Qualifies for Southbends Service First Program,see Service First document for details)
Durability and Resistance
Features
Material
Number of Racks
Case Pack By each
Item Width 32 in
Item Height 41 in
Item Depth 40.25 in
Item Weight 670 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 32" Heavy Duty, Gas