Southbend, P32A-BBB-SU, Range, 32″ Heavy Duty, Gas
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Platinum Heavy Duty Range,gas,Propane,32",(6) 35000 BTU open burners,manual controls,(1) convection oven,includes (3) racks,stainless steel front,sides,exterior bottom & 6" adjustable legs,255000 BTU,CSA,NSF (Note: Qualifies for Southbends Service First Program,see Service First document for details)
Additional information
BTU
Control Type
Durability and Resistance
Features
Material
Number of Burners
Number of Racks
Case Pack By each
Item Width 32 in
Item Height 41 in
Item Depth 40.25 in
Item Weight 670 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 32" Heavy Duty, Gas