Imperial Range, IR-G60T-E-XB, Range, 60″ Restaurant, Electric
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,electric- 208V, 1PH,60",griddle,(1) cabinet base,thermostatic controls,4" grease trough,removable grease can & crumb tray,stainless steel front,sides,backguard,landing ledge,& kick plate,6" legs,adjustable feet,cETLus,ETL-Sanitation,CE
Additional information
Design
Material
Power Type
Product Type
Safety and Compliance , ,
Temperature Control
Case Pack By each
Item Width 60 in
Item Height 36 in
Item Depth 30.5 in
Item Weight 1002 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 60" Restaurant, Electric
Specsheet View Specsheet
Model Number IR-G60T-E-XB_208V_1PH