Imperial Range, IR-G60T-E-C, Range, 60″ Restaurant, Electric
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,electric- 208V, 1PH,60",griddle,thermostatic controls,(1) convection oven with (3) chrome racks,(1) standard oven with (1) rack,4" grease trough,removable grease can & crumb tray,porcelain oven interior,stainless steel front,sides,backguard,landing ledge,& kick plate,6" legs,adjustable feet,1/4 HP,cETLus,ETL-Sanitation,CE
Additional information
Color
Horsepower
Material ,
Number of Racks
Power Type
Product Type
Safety and Compliance , ,
Temperature Control
Case Pack By each
Item Width 60 in
Item Height 36 in
Item Depth 30.5 in
Item Weight 1107 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 60" Restaurant, Electric
Specsheet View Specsheet
Model Number IR-G60T-E-C_208V_1PH