Imperial Range, IR-G48T-E-C-XB, Range, 48″ Restaurant, Electric
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,electric- 208V, 1PH,48",griddle,(1) convection oven,(1) open cabinet,thermostatic controls,(3) chrome racks,4" grease trough,removable grease can & crumb tray,porcelain oven interior,stainless steel front,sides,backguard,landing ledge,& kick plate,6" legs,adjustable feet,1/4 HP,cETLus,ETL-Sanitation,CE
Additional information
Color
Horsepower
Case Pack By each
Item Width 48 in
Item Height 36 in
Item Depth 30.5 in
Item Weight 771 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 48" Restaurant, Electric
Specsheet View Specsheet
Model Number IR-G48T-E-C-XB_208V_1PH