Imperial Range, IR-G36T-E-XB, Range, 36″ Restaurant, Electric
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,electric- 208V, 1PH,36",griddle,(1) open cabinet base,thermostatic controls,4"W grease trough,removable grease can,stainless steel front,sides,backguard,kick plate & landing ledge,6" legs,adjustable feet,cETLus,ETL-Sanitation,CE
Additional information
Design
Case Pack By each
Item Width 36 in
Item Height 56.5 in
Item Depth 30.5 in
Item Weight 551 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 36" Restaurant, Electric
Specsheet View Specsheet
Model Number IR-G36T-E-XB_208V_1PH