Imperial Range, IR-8-G24-CC, Range, 72″ Restaurant, Gas
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,gas,propane,72",(8) open burners,(1) 24" griddle,(2) convection ovens,(3) chrome racks per oven,3" grease trough,removable grease pan & crumb tray,stainless steel front,sides,backguard,shelf,landing ledge & kick plate,6" legs,adjustable feet,(2) 1/4 HP,356000 BTU,NSF,CE,CSA Flame,CSA Star
Additional information
BTU
Color
Horsepower
Material
Number of Burners
Power Type
Weight Unit lbs
Shipping Origin 92879
Case Pack By each
Item Width 72 in
Item Height 56.5 in
Item Depth 31.5 in
Item Weight 1227 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 72" Restaurant, Gas