Imperial Range, IR-6-G24T-E, Range, 60″ Restaurant, Electric
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,electric- 208V, 1PH,60",(6) round elements,(1) 24" thermostatic griddle,(2) standard ovens,(1) chrome rack per oven,splatter screen,infinite heat controls,porcelain oven interior,stainless steel front,sides,backguard,landing ledge & kick plate,6" legs,adjustable feet,cETLus,ETL-Sanitation,CE
Power Type
Product Type
Safety and Compliance , ,
Temperature Control
Case Pack By each
Item Width 60 in
Item Height 56.5 in
Item Depth 30.5 in
Item Weight 997 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 60" Restaurant, Electric
Specsheet View Specsheet
Model Number IR-6-G24T-E_208V_1PH