Imperial Range, IR-6-G24-C-XB, Range, 60″ Restaurant, Gas
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,gas,propane,60",(6) open burners,(1) 24" griddle,(1) convection oven,(1) open cabinet,bottom shelf,(3) chrome racks,3" grease trough,removable grease can & crumb tray,stainless steel front,sides,backguard,shelf,landing ledge & kick plate,6" legs,adjustable feet,262000 BTU,NSF,CE,CSA Flame,CSA Star
Additional information
BTU
Color
Material
Number of Burners
Case Pack By each
Item Width 60 in
Item Height 56.5 in
Item Depth 31.5 in
Item Weight 1002 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 60" Restaurant, Gas