Imperial Range, IR-4-G48-C-XB, Range, 72″ Restaurant, Gas
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,gas,Propane,72",(4) open burners,(1) 48" griddle,(1) convection oven,(1) cabinet base with bottom shelf,(3) chrome racks,3" grease trough,removable grease pan & crumb tray,stainless steel front,sides,backguard,shelf,landing ledge & kick plate,6" legs,adjustable feet,238000 BTU,NSF,CE,CSA Flame,CSA Star
Additional information
BTU
Color
Design
Material
Number of Burners
Case Pack By each
Item Width 72 in
Item Height 56.5 in
Item Depth 31.5 in
Item Weight 1072 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 72" Restaurant, Gas