Imperial Range, IR-4-G36T-E-CC, Range, 60″ Restaurant, Electric
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,electric - 208V, 1PH,60",(4) round elements,(1) 36" thermostatic griddle,(2) convection ovens,(3) chrome racks per oven,infinite heat controls,porcelain oven interior,stainless steel front,sides,backguard,landing ledge & kick plate,6" legs,adjustable feet,1/4 HP per oven,cETLus,ETL-Sanitation,CE
Additional information
Color
Horsepower
Case Pack By each
Item Width 60 in
Item Height 56.5 in
Item Depth 30.5 in
Item Weight 1132 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 60" Restaurant, Electric
Specsheet View Specsheet
Model Number IR-4-G36T-E-CC_208V_1PH