Imperial Range, IR-4-G36T-E-C, Range, 60″ Restaurant, Electric
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,electric - 208V, 1PH,60",(4) round elements,(1) 36" thermostatic griddle,(1) convection oven with (3) chrome racks,(1) standard oven with (1) rack,infinite heat controls,porcelain oven interior,stainless steel front,sides,backguard,landing ledge & kick plate,6" legs,adjustable feet,1/4 HP,cETLus,ETL-Sanitation,CE
Additional information
Color
Horsepower
Material ,
Number of Racks
Power Type
Product Type
Safety and Compliance , ,
Temperature Control
Weight Unit lbs
Shipping Origin 92879
Case Pack By each
Item Width 60 in
Item Height 56.5 in
Item Depth 30.5 in
Item Weight 1017 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 60" Restaurant, Electric
Specsheet View Specsheet
Model Number IR-4-G36T-E-C_208V_1PH