Imperial Range, IR-4-G24T-E-C-XB, Range, 48″ Restaurant, Electric
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,electric - 208V, 1PH,48",(4) round elements,(1) 24" thermostatic griddle,(1) convection oven,(1) open cabinet,(3) chrome racks,4"W grease trough,removable grease can,porcelain oven interior,stainless steel front,sides,backguard,kick plate & landing ledge,1/4 HP,cETLus,ETL-Sanitation,CE
Additional information
Color
Horsepower
Material ,
Power Type
Product Type
Safety and Compliance , ,
Temperature Control
Case Pack By each
Item Width 48 in
Item Height 56.5 in
Item Depth 30.5 in
Item Weight 751 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 48" Restaurant, Electric
Specsheet View Specsheet
Model Number IR-4-G24T-E-C-XB_208V_1PH