Imperial Range, IR-4-G24-C-XB, Range, 48″ Restaurant, Gas
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,gas,propane,48",(4) open burners,(1) 24" griddle,(1) convection oven,(1) open cabinet,bottom shelf,(3) chrome racks,3" grease trough,removable grease can & crumb tray,stainless steel front,sides,backguard,shelf,landing ledge & kick plate,6" legs,adjustable feet,1/4 HP,198000 BTU,NSF,CE,CSA Flame,CSA Star
Additional information
BTU
Color
Horsepower
Material
Number of Burners
Power Type
Weight Unit lbs
Shipping Origin 92879
Case Pack By each
Item Width 48 in
Item Height 36 in
Item Depth 30.5 in
Item Weight 711 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 48" Restaurant, Gas