Imperial Range, IR-4-G12T-E-C, Range, 36″ Restaurant, Electric
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,electric - 208V, 3PH,36",(4) round elements,(1) 12" thermostatic griddle,(1) convection oven,(3) chrome racks,4"W grease trough,removable grease can,porcelain oven interior,stainless steel front,sides,backguard,kick plate & landing ledge,1/4 HP,cETLus,ETL-Sanitation,CE
Additional information
Color
Horsepower
Material ,
Power Type
Product Type
Safety and Compliance , ,
Temperature Control
Weight Unit lbs
Shipping Origin 92879
Case Pack By each
Item Width 36 in
Item Height 36 in
Item Depth 31.25 in
Item Weight 641 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 36" Restaurant, Electric
Specsheet View Specsheet
Model Number IR-4-G12T-E-C_208V_3PH