Imperial Range, IR-4-G12-XB, Range, 36″ Restaurant, Gas
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Restaurant Range,gas,propane,36",(4) open burners,(1) 12" griddle,open cabinet base with bottom shelf,removable crumb tray,stainless steel front,sides,backguard,landing ledge & kick plate,6" legs,adjustable feet,148000 BTU,NSF,CE,CSA Flame,CSA Star
Additional information
BTU
Design
Material
Number of Burners
Case Pack By each
Item Width 38.5 in
Item Height 35 in
Item Depth 39 in
Item Weight 521 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 36" Restaurant, Gas