Imperial Range, IHR-GT18-1HT-C, Range, 36″ Heavy Duty, Gas
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Diamond Series Heavy Duty Range,gas,propane,36",(1) 18" griddle,thermostatic control,(1) 18" hot top,convection oven,(3) chrome racks,4"W grease gutter,stainless steel front,sides,landing ledge,backguard & kick plate,6" legs,adjustable feet,1/4 HP,115000 BTU,cETLus,NSF
Additional information
BTU
Color
Durability and Resistance
Horsepower
Material
Power Type
Product Type
Safety and Compliance ,
Temperature Control
Weight Unit lbs
Shipping Origin 92879
Case Pack By each
Item Width 36 in
Item Height 36 in
Item Depth 38 in
Item Weight 631 lbs
Priced By each
Vendor Category Range, 36" Heavy Duty, Gas