| Area | 12" x 20" x 6" |
|---|---|
| Capacity | |
| Compressor Style | front breathing, self contained |
| Control Type | electronic control |
| Design | undercounter |
| Number of Sections | two-section |
| Product Type | undercounter freezer, waste drain installer |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Width | 60" |
| Vendor Name | Pitco Frialator |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 60 in |