| Area | 12" x 20" x 6" |
|---|---|
| Capacity | (1000) 2-1/2" glasses/hour |
| Compressor Style | self contained |
| Horsepower | 1/2 HP |
| Legs | |
| Number of Sections | two-section |
| Product Type | freezer worktop, waste drain installer |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Width | 60" |
| Vendor Name | Pitco Frialator, Sharp |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 60 in |