Continental Refrigerator, SW72N12C-FB-D, Refrigerated Counter, Sandwich / Salad Unit
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Sandwich Unit,Front Breather,72"W,20.6 cu ft capacity,three-section,(12) 1/6 size x 4" deep pans with 19" cutting board,(6) drawers,accommodates (1) 12 x 18 x 6 pan per drawer or (1) 1/2 x 6 & (1) 1/3 x 6 pans per drawer (supplied by others),stainless steel top,front & end panels,aluminum back & interior,electronic control with digital display,hi-low alarm,3-3/4" casters,rear mounted self-contained refrigeration,1/4 HP,cETLus,NSF,Made in USA
Additional information
Area
Capacity
Material ,
Number of Drawers
Number of Sections
Case Pack By each
Item Width 72 in