| Area | 12" x 20" x 6" |
|---|---|
| Backsplash | 5-1/2"H backsplash |
| Capacity | (1000) 2-1/2" glasses/hour |
| Compressor Style | self contained |
| Control Type | electronic control |
| Design | backsplash |
| Features | Made in USA |
| Height | 5-1/2" |
| Horsepower | 1/4 HP |
| Legs | |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Number of Drawers | 4 drawers |
| Number of Sections | two-section |
| Product Type | waste drain installer |
| Refrigerant Type | R290 |
| Refrigeration | refrigerated |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Width | 60" |
| Vendor Name | Pitco Frialator, Sharp |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 60 in |