Continental Refrigerator, SW60N8-FB-D, Refrigerated Counter, Sandwich / Salad Unit
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Sandwich Unit,Front Breather,60"W,17.0 cu ft capacity,two-section,(8) 1/6 size x 4" deep pans with 12" cutting board,(4) drawers,accommodates (1) 12 x 20 x 6 pan per drawer (supplied by others),stainless steel top,front & end panels,aluminum back & interior,electronic control with digital display,hi-low alarm,3-3/4" casters,rear mounted self-contained refrigeration,1/4 HP,cETLus,NSF,Made in USA
Additional information
Area
Capacity
Material ,
Number of Drawers
Number of Sections
Case Pack By each
Item Width 60 in