| Compressor Style | self contained |
|---|---|
| Control Type | electronic control |
| Depth | 4" |
| Features | Made in USA |
| Horsepower | 1/5 hp |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Number of Doors | 2 doors |
| Number of Sections | two-section |
| Product Type | sandwich prep, waste drain installer |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Width | 36" |
| Vendor Name | Pitco Frialator |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 36 in |