| Area | 12" x 20" x 6" |
|---|---|
| Backsplash | 5-1/2"H backsplash |
| Capacity | (2) 12 x 20 x 6 pans |
| Control Type | electronic control |
| Design | backsplash |
| Door Type | rehingeable door |
| Features | Made in USA |
| Height | 5-1/2" |
| Horsepower | 1/2 HP |
| Material | aluminum, galvanized steel, stainless steel |
| Number of Drawers | |
| Product Type | waste drain installer |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Width | |
| Vendor Name | Pitco Frialator |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 118 in |