Continental Refrigerator, D72N30M-D, Refrigerated Counter, Mega Top Sandwich / Salad Unit
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Designer Line Mighty Top Sandwich Unit,72"W,three-section,(30) 1/6 size x 4" deep pans with 10" cutting board,(6) drawers,accommodates (1) 12 x 18 x 6 pan per drawer or (1) 1/2 x 6 pan & (1) 1/3 x 6 pans per drawer capacity (supplied by others),stainless steel top,front,sides & interior,electronic control with digital display,hi-low alarm,6" adjustable legs,rear mounted self-contained refrigeration,1/4 HP
Additional information
Area
Capacity
Compressor Style
Control Type
Depth
Features ,
Horsepower
Material
Number of Drawers
Number of Sections
Case Pack By each
Item Width 72 in