| Compressor Style | self contained |
|---|---|
| Control Type | electronic control |
| Door Type | glass door |
| Features | Made in USA |
| Height | |
| Horsepower | 1/5 hp |
| Material | stainless steel |
| Number of Doors | 1 door |
| Product Type | back bar cooler, waste drain installer |
| Refrigeration | refrigerated |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Width | 24" |
| Vendor Name | Pitco Frialator |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 24 in |
| Item Height | 38.81 in |