Beverage Air, SPED72HC-12-2, Refrigerated Counter, Sandwich / Salad Unit
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Sandwich Top Refrigerated Counter,three-section,72"W,20.02 cu. ft. capacity,(2) drawers (upper & lower pull-out drawers accommodate 6" deep pans),(2) doors,(4) shelves,stainless steel top with opening for (12) 1/6 size pans (pans furnished are 4" deep,tops will accommodate 6" deep pans),10" polyethylene cutting board,stainless steel exterior with galvanized steel back & bottom,aluminum interior,rear-mounted self-contained refrigeration,R290 Hydrocarbon refrigerant,1/3 HP,cULus,UL EPH Classified,UL-Sanitation,Made in USA
Additional information
Capacity ,
Compressor Style
Depth ,
Features
Horsepower
Legs
Material , ,
Number of Doors
Number of Drawers
Number of Sections
Number of Shelves
Product Type
Refrigerant Type
Weight Unit lbs
Shipping Origin 15825
Case Pack By each
Item Width 72 in