Beverage Air, SPE60HC-10C, Refrigerated Counter, Sandwich / Salad Unit
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Sandwich Top Refrigerated Counter,two-section,60"W,16.02 cu. ft. capacity,(2) doors,stainless steel top with opening for (10) 1/6 size pans,17" cutting board & available counter space,(4) shelves,stainless steel exterior top,front,sides & doors,galvanized steel exterior bottom and back,aluminum interior,rear-mounted self-contained refrigeration,(pans furnished are 4" deep,tops will accommodate 6" deep pans),R290 Hydrocarbon refrigerant,1/3 HP,cULus,UL EPH Classified,UL-Sanitation,Made in USA
Additional information
Capacity
Compressor Style
Depth ,
Features
Horsepower
Material , ,
Number of Doors
Number of Sections
Number of Shelves
Product Type
Refrigerant Type
Weight Unit lbs
Shipping Origin 15825
Case Pack By each
Item Width 60 in