Beverage Air, SPE36HC-08, Refrigerated Counter, Sandwich / Salad Unit
Please call our store at +1 (727) 474-3740 to place your order.
Sandwich Top Refrigerated Counter,two-section,36"W,10.01 cu. ft.,(2) doors,(4) shelves,stainless steel top with opening for (8) 1/6 size pans,10" cutting board,stainless steel exterior,aluminum interior,rear-mounted self-contained refrigeration,(pans furnished are 4" deep,tops will accommodate 6" deep pans) R290 Hydrocarbon refrigerant,1/6 HP,cULus,UL EPH Classified,UL-Sanitation,Made in USA
Additional information
Capacity ,
Compressor Style
Depth ,
Features
Horsepower
Legs
Material ,
Number of Doors
Number of Sections
Number of Shelves
Product Type
Refrigerant Type
Weight Unit lbs
Shipping Origin 15825
Case Pack By each
Item Width 36 in