| Compressor Style | self contained |
|---|---|
| Door Type | glass door |
| Features | LED lighting, Made in USA |
| Height | |
| Horsepower | |
| Installation Type | |
| Material | stainless steel |
| Number of Doors | 1 door |
| Number of Sections | one-section |
| Number of Shelves | 2 shelves |
| Product Type | back bar cooler |
| Refrigerant Type | R290 |
| Refrigeration | refrigerated |
| Safety and Compliance | cULus, UL |
| Width | 24" |
| Vendor Name | Eurodib USA |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 15825 |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 24 in |
| Item Height | 37.75 in |